Jesteś mamą noworodka i myślałaś kiedyś o dzieleniu się swoim pokarmem?
Weź udział w badaniu!
Prozdrowotne-znaczenie-dzielenia-sie-pokarmem-kobiecym
Metadane
Aparat / Typ | |
---|---|
Przesłona | |
Długość ogniskowej | |
Prędkość migawki | |
Data / Czas |
Bank Mleka Kobiecego w Toruniu podesłał nam bardzo ciekawą informację o rozpoczynającym się międzynarodowym projekcie NAWA (Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej), w którym sam współuczestniczy. Mamy noworodków z całej Polski (ale również krajów jak Włochy, Holandia) są zaproszone do badania składu mleka. To wszystko w korelacji ze sposobem odżywiania i jeszcze kilkoma innymi zmiennymi. Rekrutacja trwa do listopada 2021 roku! Jeśli więc jesteś w ciąży, możesz zgłosić się do udziału w projekcie po porodzie.
Jakie są warunki?
Projekt jest kierowany do mam, które są dawczyniami, ale także do mam, które mają nadwyżki mleka, interesują/interesowały się bankowaniem, chcą/chciały podjąć współpracę, ale ze względów logistycznych lub pandemii jej nie podjęły. Ważne, aby czas urodzenia dziecka był 1-1,5 miesiąca przed pobraniem pierwszej próbki mleka oraz aby mama planowała karmić piersią przez przynajmniej 6 miesięcy (następne pobrania próbek mleka mamy nastąpią w 3 i 5-6 miesiącu życia dziecka). Udział jest bezpłatny. Dwukrotnie w trakcie trwania badania mama wypełnia ankietę socjologiczną oraz trzykrotnie kwestionariusz żywieniowy.
Dlaczego warto?
Banki mleka prowadzące badania oferują analizę składu mleka w wyżej wymienionych 3 punktach czasowych. Analiza obejmuje makroskładniki odżywcze, mikroskładniki, witaminy, tłuszcze, zanieczyszczenia. W projekcie przewidziana jest pomoc dedykowanego do projektu dietetyka klinicznego. Z panią dietetyk uczestniczka może rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące swojej diety lub maluszka. Ponadto udział w badaniu wspomoże rozwój naukowy i pomoże lepiej leczyć wcześniaki.
Gdzie się zgłaszać?
W projekcie uczestniczą banki mleka z Polski – z miast takich jak Toruń, Gdańsk, Warszawa, Wrocław i Rzeszów. W celu wzięcia udziału musisz zgłosić się bezpośrednio do jednego z banków mleka kobiecego. Poniżej znajdziesz linki do stron z danymi kontaktowymi do poszczególnych placówek (po kliknięciu w linki będą otwierać się strony w nowej zakładce, w niektórych przypadkach musisz trochę poskrolować na dół, aby dojść do informacji o danym Banku Mleka). Możesz również napisać wiadomość do współorganizatora badania Fundacji Bank Mleka Kobiecego na adres: biuro@bankmleka.pl lub malgorzata.gawronska@bankmleka.pl
Bank Mleka Kobiecego przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu
bankmleka@wszz.torun.pl
Bank Mleka Kobiecego przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku
bankmleka@uck.gda.pl
Regionalny Bank Mleka Kobiecego przy Szpitalu Specjalistycznym Imienia Świętej Rodziny w Warszawie
bankmleka@szpitalmadalinskiego.pl
Regionalny Bank Mleka Kobiecego przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu
bankmleka@usk.wroc.pl
Bank Mleka Kobiecego przy Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA w Rzeszowie
bankmleka@pro-familia.pl
Polecamy serdecznie wzięcie udziału w badaniu w imieniu organizatorów
Materiał do pobrania: Ulotka projektu NAWA „Prozdrowotne znaczenie dzielenia się pokarmem kobiecym” (Pdf 646 KB)