Książki o karmieniu piersią

Warto karmić piersią
“Warto karmić piersią. I co dalej?”
Autor: Magdalena Nehring-Gugulska

Autorką książki jest lekarka, pierwszy polski Miendzynarodowy Certyfikowany Konsultant Laktacyjny (IBCLC), prezes Fundacji Twórczych Kobiet i dyrektor Centrum Nauki o Laktacji. Pomimo tych wielu ważnych funkcji oraz wielu niewymienionych tu osiągnięć, autorka pisze do każdej mamy. Bardzo ciepłym i otwartym językiem mówi o sprawach wydawałoby się, że przeznaczonych dla specjalistów, popierając je przykładami i opisami przeżyć mam karmiących.
Bardzo polecam!

Kołysanka o piersiach mamy

“Kołysanka o piersiach mamy”
Autor: Monica Calaf, Mikel Fuentes
Wydawnictwo: Mamania

Kołysanka – bajka do czytania maluszkom. Zawiera piękne ilustracje, a treść w naszym przypadku jak z życia wzięta!

Kolor do przytulania

“Kolor do przytulania”
Autor: Justyna Machałowska
Wydawnictwo: W Sączu

Nietypowa ksiązka, bo jej bohaterami są … piersi. To mała dziewczynka narysowała je na kartce papieru i dorysowała im nogi. Od tego czasu mogą swobodnie się poruszać i wyruszją na poszukiwanie przygód. Opowieść czasem tajemnicza, ale zarazem pełna bliskości. Oparta na doświadczeniu przez autorkę długiego karmienia piersią. W środku piękne ilustracje. Czy Wam się spodoba? Przekonajcie się 🙂

Droga mleczna

“Droga mleczna”
Autor: Claude Didierjean-Jouveau
Wydawnictwo: Mamania

Dużo dawka wiedzy o laktacji w stosunkowo małej objętości. Polecam!

Polityka karmienia piersią
“Polityka karmienia piersią”
Autor: Gabrielle Palmer
Wydawnictwo: Mamania

Bardzo interesująca książka, której treść dotyczy nas wszystkich. Autorka bardzo szczegółowo ukazuje jak od początków XX wieku producenci mleka modyfikowanego podważają wiarę kobiet w wykarmienie własnych dzieci. Wierzę, że po przeczytaniu tej książki już nigdy nie spojrzycie w ten sam sposób na reklamę mleka modyfikowanego.

Cytat z książki: “Kobiety muszą ufać swojemu ciału, a nie produktom, które mają zastąpić jego funkcje”.

karmienie piersią
“Karmienie piersią”

Autor: Sheila Kitzinger
Wydawnictwo: PZWL Rok wydania: 1983

Książka wydana w latach 80-tych. Była inspiracją dla wielu mam karmiących w czasie kiedy dostęp do poradnictwa laktacyjnego w Polsce był bardzo ograniczony. Aktualna do dziś. Szukajcie w antykwariatach i z drugiej ręki.

Autorka jest znaną brytyjską antropolożką, zasłużoną w promowaniu porodu naturalnego oraz karmienia piersią. Od wielu lat walczy o zwrócenie porodu kobietom.