Małyssak na Facebook'uMałyssak na Facebook'uMałyssak na TwitterzeMałyssak na YoutubeMałyssak na Pinterest

Reklama

O mnie

Katarzyna Kołodziejczyk - trwórca Strefy przyjaznej karmieniu piersią - Małyssak
Witam serdecznie!

Nazywam się Katarzyna Kołodziejczyk i mieszkam w Bydgoszczy. Prywatnie jestem żoną i od lutego 2012 mamą. W czerwcu 2013 otrzymałam tytuł Promotora Karmienia Piersią*, który umożliwił mi rozpoczęcie działań związanych z promocją karmienia piersią. Z kolei pewne umiejętności techniczne pozwoliły mi na stworzenie strony Malyssak.pl, do śledzenia której serdecznie zapraszam! A jeśli chcesz być na bieżąco to zagość na moich profilach w mediach społecznościowych:
 
Małyssak na Facebook'u  Małyssak na Facebook'u  Małyssak na Youtube  Małyssak na Twitterze  Małyssak na PinterestMój cel… Pozytywnie o karmieniu piersią i rodzicielstwie

Jako mama karmiąca czuję potrzebę tworzenia klimatu sprzyjającego karmieniu naturalnemu. Pragnę by karmienie mlekiem mamy stało się jak najczęstszym i najbardziej naturalnym wyborem dla kobiet i było możliwe dzięki wsparciu otoczenia. Wsparciu, które mama otrzyma w pierwszych chwilach po narodzinach dziecka i przez cały okres laktacji, wsparciu na poziomie opieki medycznej i położniczej, wsparciu ze strony rodziny, społeczności lokalnej, pracodawcy i społeczeństwa.

Bliskość, relacja, ekologia to fundamenty, w które wpisuje się karmienie piersią i na ich podstawie tworzę ten blog 🙂

Co tu znajdziesz?

Przeglądając tę stronę poczuj, że karmienie piersią może być naprawdę przyjemne i może dać Ci wiele radości (a jeśli jesteś mężczyzną to Twojej partnerce 🙂 , a więc pośrednio Tobie). Zobaczysz to na twarzach mam karmiących, które uwieczniłam na zdjęciach podczas organizowanych przeze mnie stoisk na imprezach plenerowych (zajrzyj do kategorii FOTOrelacje z promocji w plenerze) w ramach projektu Promocja karmienia piersią.

Wiedz, że karmienie piersią będzie przyjemne dla Ciebie (dla Was) wtedy, gdy zyskasz wiedzę, która pozwoli Ci zauważyć i rozwiązać ewentualne trudności, a także znaleźć pomoc, kiedy trudności Cię przerosną (wiedza pozwoli Ci wspierać partnerkę). Wiedzę możesz zdobyć między innymi na bezpłatnych warsztatach, które organizuję w ramach projektów Przygotuj się do karmienia piersią oraz “Breast is best” – pogadanki o karmieniu piersią. Terminy nowych spotkań i linki do relacji ze starych znajdziesz w Terminarzu projektów. Czasem również organizuję akcje, na które zapraszam specjalistów tak jak np. na spotkania w ramach ogólnopolskiej akcji MLEKOTEKA, której bydgoskie odsłony organizowałam (wraz z dziewczynami, których fotki znajdziesz poniżej) w latach 2014-2016 (historia bydgoskiej MLEKOTEKI → Tutaj) oraz spotkania w ramach mojej autorskiej akcji Gdy się rodzi Małyssak (o akcji w 2017 roku → Tutaj).

Od czego zacząć?

Ale jeśli nie chcesz czekać na warsztaty i spotkania (a może jesteś z innego miasta lub kraju) i chcesz zacząć zdobywać wiedzę o karmieniu piersią już teraz, to zapraszam Cię do poczytania moich wpisów w kategoriach: Gdy jesteś w ciąży, Gdy małyssak jest już na świecie, Gdy małyssak skończy 6 m-cy.

Również zapraszam do działu Warto posłuchać, w którym znajdziesz wiedzę do odsłuchania zawartą w audycjach radiowych z moim udziałem (Audycje radiowe) oraz w moich podcastach do wpisów (Podcasty). Również możesz wejść do działu Warto poczytać i tam znaleźć książki jakie możesz nabyć, aby dowiedzieć się więcej (Książki o karmieniu piersią) oraz przejrzeć ciekawe linki (Linki do ciekawych informacji).

Gdzie jeszcze mnie znajdziesz?

Zapraszam do śledzenia moich profili na Social Mediach 🙂 A w szczególności do subskrybowania kanału na YouTube. Kliknięcie w poniższe ikony otworzy profil społecznościowy. Zapraszam!
Małyssak na kanale YouTubeMałyssak na Facebook'uMałyssak na InsagramieMałyssak na Twitterze

Moje wspomnienia…

Byłam na szkoleniu, od którego zaczęło się moje rysowanie
Drugi mały ssak na świecie
Audycja o karmieniu piersią w Radiu PIK z moim udziałem
Zaprojektowałam naklejkę Jedzie z nami Małyssak
Dostałam list od wyjątkowej mamy
Zaprojektowałam logo Banku Mleka Kobiecego w Toruniu
Rozmawiałam z Panią Prezydentową
Dwa lata małego ssaka i karmienia piersią
Rozmowa ze mną w radiu PIK
Moja wizyta w Banku Mleka Kobiecego w Toruniu
Wręczenie tytułu Promotora Karmienia Piersią
Pojawienie się na świecie małego ssaka
 
Działamy razem!

W moich działaniach aktywnie wspierają i wspierali mnie:

 

Iwona Adamczyk
Honorowa Dawczyni Mleka Kobiecego
Iwona
Dorota Mrozowicz-Grodzka
Kulturoznawca
Dorota
Natalia Kondziela
Grupa Wsparcia Karmienia Piersią
oraz Mlekiem Kobiecym w Bydgoszczy
Natalia
Joanna Piskuła
Promotor Karmienia Piersią

Mleczny Zakątek
wiatrak

* Promotor Karmienia Piersią (PKP) – tytuł nadawany przez Centrum Nauki o Laktacji, placówkę kształcącą również Certyfikowanych Doradców Laktacyjnych (CDL) i przygotowującą do uzyskania znanego na całym świecie tytułu Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego (IBCLC). Czytaj więcej na stronie domowej CNoL