Małyssak na Facebook'uMałyssak na Facebook'uMałyssak na TwitterzeMałyssak na YoutubeMałyssak na Pinterest

O mnie

Katarzyna Kołodziejczyk - trwórca Strefy przyjaznej karmieniu piersią - Małyssak
Witam serdecznie!

Nazywam się Katarzyna Kołodziejczyk i mieszkam w Bydgoszczy. Prywatnie jestem żoną i od lutego 2012 mamą. W czerwcu 2013 otrzymałam tytuł Promotora Karmienia Piersią* i tym samym rozpoczęłam moje działania promujące. Pierwszym efektem tych działań była ta strona (stworzona przeze mnie dzięki umiejętnościom technicznym) – Strefa przyjazna karmieniu piersią – Małyssak. Od tego czasu sukcesywnie zapełnia się materiałami i relacjami z wydarzeń, a wszystko to wokół karmienia piersią i mlekiem kobiecym. Ponadto bliskość, relacja, ekologia to fundamenty, w które wpisuje się karmienie piersią i również na ich podstawie tworzę tę strefę. A jeśli chcesz być na bieżąco to zagość na profilach w mediach społecznościowych:
 
Małyssak na Facebook'u  Małyssak na Facebook'u  Małyssak na Youtube  Małyssak na Twitterze  Małyssak na Pinterest

Sklep Małyssak

Mój cel…
Pozytywnie o karmieniu piersią i rodzicielstwie

Jako mama karmiąca tworzę klimat sprzyjający karmieniu naturalnemu. Pragnę by karmienie mlekiem mamy stało się jak najczęstszym i najbardziej naturalnym wyborem dla kobiet i było możliwe dzięki wsparciu otoczenia. Wsparciu, które mama otrzyma w pierwszych chwilach po narodzinach dziecka i przez cały okres laktacji, wsparciu na poziomie opieki medycznej i położniczej, wsparciu ze strony rodziny, społeczności lokalnej, pracodawcy i społeczeństwa. Jednak nie są to tylko czcze słowa. Jestem organizatorką wielu bezpłatnych spotkań i wydarzeń, dzięki którym świadomość nt. karmienia piersią i mekiem kobiecym poszerza się. Do tej pory zorganizowałam w Bydgoszczy 20 bezpłatnych spotkań w ramach projektów Przygotuj się do karmienia piersią oraz “Breast is best” – pogadanki o karmieniu piersią, w których wzięło udział ponad 100 osób. Za nami (dziękuję Iwonie i Dorocie) również pierwsza edycja projektu Gdy się rodzi Małyssak, która jest swoistym kursem przygotowującym osoby spodziewające się dziecka, do przyjęcia go na świat. Wszystko to bezpłatnie. Jeżeli zaś jesteś już mamą karmiącą, lub chcesz porozmawiać o mleku kobiecym spotykając inne karmiące mamy to śledź projekt Małyssak na świecie – to spotkania wspierające dla kobiet. Pełną historię organizowanych przeze mnie bezpłatnych wydarzeń znajdziesz w linku poniżej.

Dziękuję wszystkim dzięki, którym te spotkania się odbyły (małossakowym dziewczynom, prowadzącym oraz wszystkim współpracującym osobom).

Indywidualne spotkania przygotowujące do karmienia piersią*

Jeżeli spodziewasz się pierwszego lub kolejnego dziecka i chcesz przygotować sie do karmienia piersią, ale potrzebujesz indywidualnego podejścia, to możemy umówić się na płatne spotkanie Przygotuj się do karmienia piersią. Spotkanie trwa 2,5 h i aby się na nie umówić pisz na mail kontakt@malyssak.pl

* są to spotkania edukacyjno-informacyjne skierowane do osób spodziewających się dziecka – jako Promotor Karmienia Piersią nie prowadzę porad laktacyjnych

Chcesz promować karmienie piersią razem ze mną?

Jeśli tak, to zapraszam Cię do zakupienia małossakowych gadżetów w minisklepiku Małyssak → sklep.malyssak.pl. Niech cały świat się dowie, że jest z Tobą Małyssak!

Gdzie jeszcze mnie znajdziesz?

Śledź Małegossaka w profilach społecznościowych. Zapraszam w szczególności do subskrybowania kanału na YouTube. Kliknięcie w poniższe ikony otworzy profil społecznościowy.
Małyssak na kanale YouTubeMałyssak na Facebook'uMałyssak na InsagramieMałyssak na Twitterze

Zapraszam do przeczytania wywiadu ze mną w Kwartalniku Laktacyjnym, w którym więcej o rysowanej promocji karmienia piersią, której efektem jest dział Ssakoteka i małossakowe grafiki:

Moje wspomnienia…

Byłam na szkoleniu, od którego zaczęło się moje rysowanie
Drugi małyssak na świecie
Audycja o karmieniu piersią w Radiu PIK z moim udziałem
Zaprojektowałam naklejkę Jedzie z nami Małyssak
Dostałam list od wyjątkowej mamy
Zaprojektowałam logo Banku Mleka Kobiecego w Toruniu
Rozmawiałam z Panią Prezydentową
Dwa lata małegossaka i karmienia piersią
Rozmowa ze mną w radiu PIK
Moja wizyta w Banku Mleka Kobiecego w Toruniu
Wręczenie tytułu Promotora Karmienia Piersią
Pojawienie się na świecie małegossaka
 
Działamy razem!

W moich działaniach aktywnie wspierają i wspierali mnie:

 

Iwona Adamczyk
Honorowa Dawczyni Mleka Kobiecego
Iwona
Dorota Mrozowicz-Grodzka
Kulturoznawca
Dorota
Natalia Kondziela
Grupa Wsparcia Karmienia Piersią
oraz Mlekiem Kobiecym w Bydgoszczy
Natalia
Joanna Piskuła
Promotor Karmienia Piersią

Mleczny Zakątek
Joanna Piskuła

* Promotor Karmienia Piersią (PKP) – tytuł nadawany przez Centrum Nauki o Laktacji, placówkę kształcącą również Certyfikowanych Doradców Laktacyjnych (CDL) i przygotowującą do uzyskania znanego na całym świecie tytułu Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego (IBCLC). Czytaj więcej na stronie domowej CNoL 
 

Wleć na małossakowy Instagram!