Małyssak na Facebook'uMałyssak na Facebook'uMałyssak na TwitterzeMałyssak na YoutubeMałyssak na Pinterest

O nas

Uwaga, uwaga!
Założyliśmy Stowarzyszenie Małyssak i w dniu 18.02.2019 otrzymaliśmy wpis do rejestru KRS. Nasz numer to 0000772483. Zapoznaj się z naszym statutem:

Jeżeli w jakiś sposób do tej pory nasze działania Ci pomogły, dzięki nim coś się zmieniło w Twoim życiu, czujesz, że chcesz nam się odwdzięczyć za małossakowe działania i ufasz, że będziemy działać dalej, możesz już teraz wesprzeć nas nawet najdrobniejszą jednorazową kwotą lub nawet najdrobniejszym przelewem stałym na nr rachunku:
12 1600 1462 1829 5950 2000 0001
lub skorzystać z systemu szybkich przelewów i przekazać darowiznę już teraz!
Zapoznaj się z Regulaminem darowizn i nas wesprzyj:

Podaruj

Śledź nas w mediach społecznościowych

Małyssak na Facebook'u  Małyssak na Facebook'u  Małyssak na Youtube  Małyssak na Twitterze  Małyssak na Pinterest

Katarzyna Kołodziejczyk - trwórca Strefy przyjaznej karmieniu piersią - Małyssak
Witamy serdecznie!

Nazywam się Katarzyna Kołodziejczyk i mieszkam w Bydgoszczy. Prywatnie jestem żoną i od lutego 2012 mamą. W czerwcu 2013 otrzymałam tytuł Promotora Karmienia Piersią* i tym samym rozpoczęłam moje działania promujące. Pierwszym efektem tych działań była ta strona (stworzona przeze mnie dzięki umiejętnościom technicznym) – Strefa przyjazna karmieniu piersią – Małyssak. Od tego czasu sukcesywnie zapełnia się materiałami i relacjami z wydarzeń, a wszystko to wokół karmienia piersią i mlekiem kobiecym.

obrazek

Dzięki działaniom poznałam na swojej drodze osoby, bez których z kolei wielu działań by nie było. A dzięki tym osobom może istnieć Stowarzyszenie Małyssak, którego mam przyjemność być prezesem. Od 18.02.2019 Strefa przyjazna karmieniu piersią – Małyssak jest jednym z projektów Stowarzyszenia Małyssak.
 
Działamy!

Dorota

Dorota Mrozowicz-Grodzka

Wiceprezes Stowarzyszenia Małyssak, kulturoznawca

Iwona

Iwona Adamczyk

Analityk medyczny, biolog, Honorowa Dawczyni Mleka Kobiecego

Katarzyna

Katarzyna Łubiech

Nazywam się Katarzyna Rosita Łubiech. Po urodzeniu synka odkryłam swoją ogromną pasję jaką jest karmienie piersią. Ponieważ początki naszej „mlecznej drogi” nie były usłane różami zyskałam determinację i praktyczną wiedzę dotyczącą pokonywania trudności. Z chęci pomagania dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą korzystać z dobrodziejstw mleka własnej mamy, zrodziła się inicjatywa zostania dawczynią mleka kobiecego. Zagadnienia dotyczące laktacji oraz mleka kobiecego zainteresowały mnie do tego stopnia, że w roku 2018 rozpoczęłam studia doktoranckie, na których prowadzę badania nad mlekiem kobiecym. Moja historia jest przykładem na to, że warto podążać za tym co kochamy. Życie z pasją smakuje lepiej 😉

Nasz cel…
Pozytywnie o karmieniu piersią i rodzicielstwie.
Bliskość, relacja, ekologia to fundamenty, w które wpisuje się karmienie piersią i również na one są fundamentem tej strefy.

Jako mamy karmiące tworzymy klimat sprzyjający karmieniu naturalnemu, również dzięki wsparciu naszych mężów. Pragniemy, by karmienie mlekiem mamy stało się jak najczęstszym i najbardziej naturalnym wyborem dla kobiet i było możliwe dzięki wsparciu otoczenia. Wsparciu, które mama otrzyma w pierwszych chwilach po narodzinach dziecka i przez cały okres laktacji, wsparciu na poziomie opieki medycznej i położniczej, wsparciu ze strony rodziny, społeczności lokalnej, pracodawcy i społeczeństwa. Jednak nie są to tylko czcze słowa. Zorganizowałyśmy do tej pory wiele bezpłatnych spotkań i wydarzeń, dzięki którym świadomość nt. karmienia piersią i mekiem kobiecym poszerza się. Do tej pory odbyło się w Bydgoszczy 20 bezpłatnych spotkań w ramach projektów Przygotuj się do karmienia piersią oraz “Breast is best” – pogadanki o karmieniu piersią, w których wzięło udział ponad 100 osób. Za nami również dwie edycje projektu Gdy się rodzi Małyssak – kursu przygotowującego do porodu. Co miesiąc spotykamy się z innymi mamami, aby porozmawiać o mleku kobiecym – więcej info na podstronie projektu Małyssak na świecie. Pełną historię zorganizowanych bezpłatnych wydarzeń znajdziesz w linku poniżej.

Dziękujemy wszystkim dzięki, którym te spotkania się odbyły!

Śledź Małegossaka w profilach społecznościowych

Zapraszamy w szczególności do subskrybowania kanału na YouTube. Kliknięcie w poniższe ikony otworzy profil społecznościowy.
Małyssak na kanale YouTubeMałyssak na Facebook'uMałyssak na InsagramieMałyssak na Twitterze

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Katarzyną Kołodziejczyk w Kwartalniku Laktacyjnym, w którym więcej o rysowanej promocji karmienia piersią, której efektem jest dział Ssakoteka i małossakowe grafiki:

Wspomnienia inicjatorki Strefy przyjaznej karmieniu piersią

Byłam na szkoleniu, od którego zaczęło się moje rysowanie
Drugi małyssak na świecie
Audycja o karmieniu piersią w Radiu PIK z moim udziałem
Zaprojektowałam naklejkę Jedzie z nami Małyssak
Dostałam list od wyjątkowej mamy
Zaprojektowałam logo Banku Mleka Kobiecego w Toruniu
Rozmawiałam z Panią Prezydentową
Dwa lata małegossaka i karmienia piersią
Rozmowa ze mną w radiu PIK
Moja wizyta w Banku Mleka Kobiecego w Toruniu
Wręczenie tytułu Promotora Karmienia Piersią
Pojawienie się na świecie małegossaka
 

W działaniach aktywnie wspierają i wspierali nas:
Natalia Kondziela
Grupa Wsparcia Karmienia Piersią
oraz Mlekiem Kobiecym w Bydgoszczy
Natalia
Joanna Piskuła
Promotor Karmienia Piersią

Mleczny Zakątek
Joanna Piskuła

* Promotor Karmienia Piersią (PKP) – tytuł nadawany przez Centrum Nauki o Laktacji, placówkę kształcącą również Certyfikowanych Doradców Laktacyjnych (CDL) i przygotowującą do uzyskania znanego na całym świecie tytułu Międzynarodowego Konsultanta Laktacyjnego (IBCLC). Czytaj więcej na stronie domowej CNoL