Małyssak na Facebook'uMałyssak na Facebook'uMałyssak na TwitterzeMałyssak na YoutubeMałyssak na Pinterest
Galeria

Świętuj z nami Światowy Tydzień Karmienia Piersią (1-7 sierpnia)

Kategoria:Wydarzeń zapowiedzi

Złoty i Szary Ręcznie Rysowany Rysowanie Naukowa Ilustracja Sztuki Wizualne Plakat

Złoty i Szary Ręcznie Rysowany Rysowanie Naukowa Ilustracja Sztuki Wizualne Plakat
Obraz 1 z 1

Metadane

Aparat / Typ
Przesłona
Długość ogniskowej
Prędkość migawki
Data / Czas
Cześć! Z tej strony Kasia Kołodziejczyk ze Stowarzyszenia Małyssak. Jestem Promotorką Karmienia Piersią, dlatego dziś 1-go sierpnia jest troszkę moim dniem. To dziś – Światowy Dzień Karmienia Piersią. Ten dzień rozpoczyna Światowy Tydzień Karmienia Piersią (ŚTKP2021). Z tej okazji chcę osobiście zaprosić Cię w imieniu swoim i Stowarzyszenia Małyssak na świętowanie tego tygodnia z nami. Czy jesteś zainteresowana/y?

Jeśli uznasz, że ten temat Ciebie nie dotyczy to może jest ktoś w Twoim otoczeniu, kto przygotowuje się do karmienia piersią, ktoś kto już karmi lub po prostu ktoś komu można przekazać informację o 3 bezpłatnych webinarach Q&A z ekspertkami, podczas których będzie można zadawać swoje pytania wokół karmienia piersią, a prowadzące skupią się tylko na pytaniach uczestniczek i uczestników. Ale pamiętaj też o pozostałych naszych projektach na rzecz lepszych relacji w rodzinie i dbania o relację z samą/ym sobą, dbania o swoje zdrowie psychiczne, a dodam, że do naszych projektów dołączają kolejne niesamowite prelegentki (więcej na Relacja i komunikacja i Zdrowie psychiczne rodzica i opiekuna).

A tymczasem chcę wyjaśnić jakie tematy wybrałam na czas ŚTKP2021 i dlaczego? Wiele mam, które doznały jakichś niepowodzeń związanych z karmieniem piersią, podaje za przyczynę swoich niepowodzeń, zbyt małą ilość mleka. Podchodząc z całym szacunkiem do tych słów i nie oceniając myślę sobie o tym, jak często i jak bardzo bierzemy na siebie te niepowodzenia. A okazuje się, że mimo wszystko częstą przyczyną kłopotów z karmieniem piersią nie są problemy po stronie mamy, lecz problemy po stronie dziecka. Czyli to, że u mamy nie produkuje się odpowiednia ilość mleka nie jest efektem niemożności wyprodukowania dostatecznej ilości mleka, lecz jest efektem tego, że mały ssak nie jest w stanie sobie “zamówić” odpowiedniej ilości. Np. ssie nieprawidłowo lub niedostatecznie mocno, aby organizm mamy dostał sygnał do odpowiedniej produkcji. Dlatego okazuje się często, że porada u położnej, doradczyni laktacyjnej jest początkiem na drodze rehabilitacji malucha, rehabilitacji jego funkcji ssania i to już w gabinetach innych specjalistów (neurologopedycznych, fizjoterapeutycznych i in.). Dlatego właśnie interdyscyplinarnie o karmieniu piersią z położną i neurlogopedką to pierwszy temat naszego ŚTKP20201 🙂

Drugi temat też jest bardzo ważny i dotyczy większej ilości osób niż nam by się mogło wydawać. Nie wiadomo kiedy i gdzie przyjdzie nam spotkać się z sytuacją kiedy inna mama karmiąca lub my same karmiąc będziemy musiały przyjąć jakiś lek. A co jeśli na jego ulotce będzie napisane “Nie stosować podczas karmienia piersią” albo lekarz zaleci odstawić dziecko od piersi na czas leczenia… Okazuje się, że wiele takich działań jest zalecanych na wyrost i zupełnie niepotrzebnie! Słyszałaś/eś o tym, ile już jest dostępnych i bezpiecznych dla karmionego dziecka antybiotyków, które mama może przyjmować podczas karmienia piersią? Na Twoje pytania podczas webinaru Q&A o leczeniu podczas karmienia piersią odpowie laktaceutka, czyli farmaceutka prowadząca praktykę i bloga o stosowaniu leków w laktacji – Karolina Morze. Warto tę wiedzę pogłębiać, aby w wyborach dotyczących naszego zdrowia i zdrowia dziecka kierować się najnowszą wiedzą opartą na badaniach.

No i ostatni temat, jakże mi bliski jako długokarmiącej mamie. Już parę lat temu psycholog Agnieszka Stein była u nas w Bydgoszczy i rozmawiała z mamami o psychologicznym aspekcie długiego karmienia piersią. Ile to jest długo? Powyżej roku, dwóch, a może czterech, czy sześciu lat? Czy jest jakaś granica kiedy dkp staje się niesmaczne albo niedobre dla dziecka? Ja znam odpowiedzi na te pytania, bo uczestniczyłam wtedy w tym spotkaniu osobiście 🙂 ale dla Ciebie mamy webinar Q&A z Agnieszką Stein o psychologicznym aspekcie długiego karmienia piersią. Podczas tego webinaru zadasz swoje pytania. Wszystko po to, abyś dobrze czuła się ze swoimi wyborami/abyś lepiej wspierał swoją partnerkę z jej wyborami.
To co świętujesz z nami?

Mint Floral Wedding Brunch Facebook Event Cover Photo

Mint Floral Wedding Brunch Facebook Event Cover Photo
Obraz 1 z 1

Metadane

Aparat / Typ
Przesłona
Długość ogniskowej
Prędkość migawki
Data / Czas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *