Notatka na marginesie
0 Kategoria:Dawstwo mleka Gdy jesteś w ciąży Gdy małyssak jest już na świecie Gdy małyssak skończy 6 m-cy Tagi:

Mleko mamy – biała krew

Mleko-mamy-biala-krew-sm

Mleko-mamy-biala-krew-sm
Obraz 1 z 1

Metadane

Aparat / Typ
Przesłona
Długość ogniskowej
Prędkość migawki
Data / Czas

Pierwsze skojarzenie, które nasuwa mi się, gdy myślę o takim porównaniu to fakt, że jeszcze w brzuchu mamy dziecko „żywi” się krwią pępowinową, zaś pierwszym posiłkiem jeszcze w ciągu dwóch godzin po porodzie, jest mleko mamy. W brzuchu to krew pępowinowa dostarcza wszystkiego co niezbędne dla rozwijającego się organizmu. Pępowina nie jest ani dłuższa, ani krótsza. Jest właśnie taka, aby maluch swobodnie znalazł się na brzuchu mamy po porodzie i mógł dosięgnąć do piersi. Gdy maluch leży już na brzuchu mamy, pępowina przestaje tętnić i już nie może dostarczyć dziecku tego czego ono potrzebuje i tu na scenę wchodzi mleko mamy. Jest kontynuacją procesu żywienia i rozwoju dziecka.

Komórki macierzyste

Czytaj dalej

Notatka na marginesie
0 Kategoria:Gdy jesteś w ciąży Tagi:

Refleksja … Karmienie dziecka jak szpinak, czy drożdżówka?

Zaczął się sezon nowalijkowy i jak nigdy w naszej kuchni o tej porze króluje zielenina. A to za sprawą RWS, czyli Rolnictwa Wspieranego przez Społeczność, do którego zapisaliśmy się już w zeszłym roku opłacając należne składki i teraz możemy cieszyć się co tygodniowym odbiorem przygotowanych dla nas paczek. Od tego czasu co czwartek w kuchni jest naprawdę zielono Czytaj dalej →

Notatka na marginesie
0 Kategoria:Gdy małyssak skończy 6 m-cy Moje wspomnienia Tagi:

Refleksja o zaufaniu…
 
Chciałam podzielić się z Wami tym co ostatnio u nas się dzieje. Pamiętacie małegossaka, który już chodzi, bawi się, je pokarmy stałe i pije ze szklanki? A no i karmi psa? Jeśli nie, to możecie to nadrobić:
 

 
A teraz małyssak jeszcze troszkę podrósł i w lipcu skończy dwa latka. Ostatnio naszła mnie myśl, że Czytaj dalej →