Małyssak na Facebook'uMałyssak na Facebook'uMałyssak na TwitterzeMałyssak na YoutubeMałyssak na Pinterest
Notatka na marginesie
0 Kategoria:Gdy jesteś w ciąży Tagi:

Refleksja … Karmienie dziecka jak szpinak, czy drożdżówka?

Zaczął się sezon nowalijkowy i jak nigdy w naszej kuchni o tej porze króluje zielenina. A to za sprawą RWS, czyli Rolnictwa Wspieranego przez Społeczność, do którego zapisaliśmy się już w zeszłym roku opłacając należne składki i teraz możemy cieszyć się co tygodniowym odbiorem przygotowanych dla nas paczek. Od tego czasu co czwartek w kuchni jest naprawdę zielono Czytaj dalej →

Notatka na marginesie
0 Kategoria:Gdy małyssak skończy 6 m-cy Moje wspomnienia Tagi:

Refleksja o zaufaniu…
 
Chciałam podzielić się z Wami tym co ostatnio u nas się dzieje. Pamiętacie małegossaka, który już chodzi, bawi się, je pokarmy stałe i pije ze szklanki? A no i karmi psa? Jeśli nie, to możecie to nadrobić:
 

 
A teraz małyssak jeszcze troszkę podrósł i w lipcu skończy dwa latka. Ostatnio naszła mnie myśl, że Czytaj dalej →

Notatka na marginesie
0 Kategoria:Gdy małyssak jest już na świecie Moje wspomnienia Tagi:

 
Refleksja … Mama karmiąca wychodzi

Muszę się podzielić czymś, co sprawia mi w ostatnim czasie dużo radości.
Bardzo ciesze się, że czeka mnie cuuuuuuuuuudowne szkolenie! Ale żeby się na nie wybrać musimy się do niego przygotować. Tak … MY musimy się przygotować, gdyż będzie to pierwsza tak długa rozłąka z małymssakiem. Oczywiście bez pomocy męża, który zaopiekuje się nim przez długie 9! godzin ani rusz.
Czytaj dalej →

Notatka na marginesie
0 Kategoria:Gdy jesteś w ciąży Moje wspomnienia Tagi:

 
Refleksja … po pierwszych dwóch spotkaniach z cyklu warsztatów dla kobiet o macierzyństwie – Gdy się rodzi Małyssak
 
Przygotowując się właśnie do przyjęcia na świat (już w lipcu 🙂 ) kolejnego małegossaka, czytam książkę “Poród naturalny”, której autorką jest Ina May Gaskin – założyciela Domu Narodzin w USA słynnego z naturalnych i bezpiecznych porodów. W moim odczuciu jest to książka niezwykła przywracająca wiarę w możliwości kobiecego ciała.
Czytaj dalej →

Notatka na marginesie
0 Kategoria:Moje wspomnienia Tagi:

Refleksja … list od pewnej wyjątkowej mamy

Już jakiś czas temu, bo 21 października 2014 r. napisała do mnie pewna mama. Ten mail mam nadal w pamięci i pragnę się nim podzielić. Dużo dla mnie znaczy i przypomina mi, o tym co jest najważniejsze. Myślę, że doświadczenia Pani Joanny, jakże trudne, pozwalają zdystansować się do wielu kłopotów, które czasem mamy z karmieniem piersią i nie tylko, a także skupić się na tym co jest tu i teraz.
Czytaj dalej →

Wleć na małossakowy Instagram!