Małyssak na Facebook'uMałyssak na Facebook'uMałyssak na TwitterzeMałyssak na YoutubeMałyssak na Pinterest
Informacja o stanie
0 Kategoria:Wydarzeń zapowiedzi Tagi:

Spotkania z Olą – wsparcie mam karmiących

Wieśc głosi, że … od niedawna co tydzień w czwartek możecie spotkać się i porozmawiać z osobą otwartą na wszystkie Wasze pytania i wątpliwości związane z karmieniem piersią. Ola, która prowadzi te otwarte i cotygodniowe spotkania dla mam sama jest mamą i właśnie dlatego, że … Czytaj dalej →

Informacja o stanie
0 Kategoria:Wydarzeń zapowiedzi Tagi:

 
Wieść głosi, że … już w niedzielę 19-go lutego (niedziela) w godz. 10.00-12.00 w Fabryce Prezentów (ul. Rzeźniackiego 1, Bydgoszcz-Fordon) odbędzie się kolejne spotkanie Grupy Wsparcia Karmienia Piersią oraz Mlekiem Kobiecym, którego gościem specjalnym będzie psycholog Agnieszka Stein, która jest prekursorką idei rodzicielstwa bliskości w Polsce i autorką książek „Dziecko z bliska”, „Dziecko z bliska idzie w świat”, “Potrzebna cała wioska”, “Akcja adaptacja”. Pracując od kilkunastu lat z rodzicami, zjednała sobie liczne grono czytelników i słuchaczy. Jej blog i fanpage śledzi stale rosnąca liczba osób, a ona sama połowę roku spędza w podróży po Polsce i Europie. Tym razem zawita do Bydgoszczy. Na spotkanie Grupy Wsparcia Karmienia Piersią oraz Mlekiem Kobiecym zapraszamy rodziców, których nurtują pytania dotyczące nie tylko karmienia piersią ale i wszystkiego co jest związane z rodzicielstwem.

Agnieszka Stein

Zapraszamy Was na drugie już spotkanie z Agnieszką Stein – psychologiem i terapeutą specjalizującą się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości. Przez 2 godziny porozmawiamy sobie o rodzicielstwie, karmieniu i o czym tylko chcecie 🙂 Serdecznie zapraszamy 🙂
 
       Adminka Grupy Wsparcia Karmienia Piersią oraz Mlekiem Kobiecym

Już raz mieliśmy okazje gościć Agnieszkę Stein w Bydgoszczy na zeszłorocznym mlekotekowym spotkaniu. Zobaczcie jak było:
Fotorelacja ze spotkania z Agnieszką Stein – 29 maja 2016

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na Facebook’u:
Wydarzenie: Spotkanie z Agnieszką Stein – 19 luty 2017

Dołączcie do Grupy Wsparcia Karmienia Piersią oraz Mlekiem Kobiecym na Facebook’u:
Nieformalna Grupa Wsparcia Karmienia Piersią na Facebook’uh

Grupa Wsparcia Karmienia Piersią i Mlekiem Kobiecym
 
Informacja o stanie
0 Kategoria:Dawstwo mleka Wydarzeń zapowiedzi Tagi:

 
Zostań Honorową Dawczynią Mleka Kobiecego!
 
Wieść głosi, że … Szpital Uniwersytecki nr 2 im dr. Jana Biziela w Bydgoszczy rozpoczął już oficjalnie przyjmowanie mleka od dawczyń!

Mamy które chcą oddawać swoje mleko mogą zgłaszać się do poradni laktacyjnej (tel.: 52 3655 384, poniedziałek-piątek: 07:30-14:00) i tam otrzymają dalsze informacje na temat procedury oddawania mleka :).

Oznacza to, że współpraca między bydgoskim szpitalem a Bankiem Mleka Kobiecego w Toruniu została już nawiązana i wdrożona w życie. Kilka mam dawczyń oddaje już swoje mleko do punktu w bydgoskim szpitalu. Mleko jest przekazywane dalej do Banku Mleka i tam jest pasteryzowane i dystrybuowane na całe województwo. Noworodki z intensywnej terapii Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im dr. Jana Biziela też już otrzymują kobiece mleko od dawczyń.

To naprawdę wspaniała informacja! zachęcamy mamy z Bydgoszczy i okolic do dzielenia się tym co jest najcenniejsze!

Biziel

[Źródło zdjęcia: www.biziel.pl]
 

dawczynie-malyssak

dawczynie-malyssak
Obraz 1 z 1

Infonotatka o tym po co potrzebne są dawczynie mleka kobiecego

Metadane

Aparat / Typ
Przesłona
Długość ogniskowej
Prędkość migawki
Data / Czas
 

 

Informacja o stanie
0 Kategoria:Wydarzeń zapowiedzi Tagi:

 
Wieść głosi, że … już w środę 29-go kwietnia w godz. 17.00-19.00 dwie supermamy będą gościć na VIII Forum Wyjątkowości organizowanym przez Fundację Edukacyjną Rozmaici (ul. Kościuszki 27B/8, Bydgoszcz). A o tym, że mamy mają supermoce wie każdy! Nikt inny przecież nie potrafi pogodzić tylu obowiązków z pracą zawodową i rozwijaniem swoich pasji.

Kto więc zagości na VIII Forum Wyjątkowości?

Agata Aleksandrowicz
– znana również jako Hafija
oraz
Marta Waszczuk
– przedsiębiorcza mama

Agata Aleksandrowicz – Promotorka Karmienia Piersią, autorka nagradzanego, jednego z najlepszych blogów w Polsce Hafija.pl, Redaktor Naczelna Kwartalnika Laktacyjnego. Promuje wśród kobiet karmienie piersią i rodzicielstwo bliskości. Wspiera kobiety w budowaniu swoich kompetencji macierzyńskich i zawodowych. Prywatnie mama czteroletniego Gabrysia.

Marta Waszczuk – mama, coach, trener, doradca, mentorka i autorka. 22 kwietnia ukaże się jej pierwsza książka „Mamy wracamy” dla mam, które chcą wrócić do aktywności zawodowej. W 2009 roku założyła Klub Przedsiębiorczych Mam, a od 2012 roku jest prezesem Fundacji Be Proactive, która inspiruje mamy do działania. Prywatnie jest mamą trójki dzieci.

Podczas spotkania prelegentki opowiedzą o poza finansowej wartości pracy mamy.
Ale nie tylko! Będzie też część poświęcona książce „Mamy, wracamy!”.

Dołączcie do wydarzenia na Facebook’u

Zapisy: fabryka@consilis.pl lub 321 13 77

Wszystkie mamy i nie-mamy przybywajcie na spotkanie z supermamami!  
 

10985952_684383498357257_518359568372842662_o-jpg

10985952_684383498357257_518359568372842662_o-jpg
Obraz 1 z 1

Metadane

Aparat / Typ
Przesłona
Długość ogniskowej
Prędkość migawki
Data / Czas

Fundacja Edukacyjna Rozmaici zaprasza!
 
 

Informacja o stanie
0 Kategoria:Wydarzeń zapowiedzi Tagi:

 
Wieść głosi, że … we wtorek 21-go kwietnia w godz. 15.00-17.00 (UWAGA! Termin został zmieniony z 14-go kwietnia na następny wtorek) w Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka – WYSPA w Fordonie (ul. Rupniewskiego 9, Bydgoszcz) odbędzie się kolejne spotkanie Nieformalnej Grupy Wsparcia Karmienia Piersią. Tematem spotkania będzie:

unnamed-jpg

unnamed-jpg
Obraz 1 z 1

Metadane

Aparat / Typ
Przesłona
Długość ogniskowej
Prędkość migawki
Data / Czas
 
… czyli coś na czasie. Gościem i ekspertem będzie mgr Anna Świderek-Tybelska (położna środowiskowo-rodzinna, doradca laktacyjny CDL), która odpowie na nurtujące pytania w związku z głównym tematem oraz inne dotyczące naturalnego karmienia dziecka.

Zaprasza prowadząca grupę Natalia Kondziela

Nieformalna Grupa Wsparcia Karmienia Piersią na Facebook’uh
Link do wydarzenia na Facebook’u
 

Informacja o stanie
0 Kategoria:Wydarzeń zapowiedzi Tagi:

 
Czas na “Narodowy Program Karmienia Naturalnego”!
 
Najwyższy czas na naprawienie systemu wsparcia laktacyjnego w naszym kraju … a właściwie na zbudowanie tego systemu na nowo od podstaw.
Bo póki co taki system nie istnieje!

PETYCJA
NARODOWY PROGRAM KARMIENIA NATURALNEGO

Przeczytajcie treść petycji. Skierowała ją do Ministra Zdrowia z inicjatywy matek karmiących naturalnie Hanna Krawsz – mama trójki dzieci, założycielka i prowadząca strony rodzimywdomu.pl, karmimypiersia.pl i grupę „Karmiące Cyce na Ulice” na Facebooku, a także dyplomowany Promotor Karmienia Piersią.
 
Oczywiście kliknijcie przycisk z napisem “Popieram petycję – jestem ZA” ! Jeśli petycja będzie miała 100 tysięcy podpisów to będziemy mogli domagać się ustawowego rozwiązania problemu. Jeszcze raz gorąco zachęcamy do zapoznania się z treścią petycji i złożenia podpisu!
 

6f2c1a8f-eed5-488f-9980-703826f3b349

6f2c1a8f-eed5-488f-9980-703826f3b349
Obraz 1 z 1

6f2c1a8f-eed5-488f-9980-703826f3b349

Metadane

Aparat / Typ NIKON D800
Przesłona F 14
Długość ogniskowej 85mm
Prędkość migawki 1/160sek
Data / Czas 1361896598
 
 

Informacja o stanie
0 Kategoria:Wydarzeń zapowiedzi Tagi:

 
Wieść głosi, że … już 21 października (wtorek) w godz. 16.00-18.00 w Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka – WYSPA w Fordonie (ul. Rupniewskiego 9, Bydgoszcz) odbędzie się kolejne spotkanie Nieformalnej Grupy Wsparcia Karmienia Piersią. Tematem spotkania będzie:

“Odżywianie mamy karmiącej piersią”
 
… czyli coś co spędza sen z powiek wielu mamom na początku drogi mlecznej. Temat odżywiania jest często kontrowersyjny oraz zalany mitami. Nieformalna Grupa Wsparcia KP zaprasza do wspólnego dzielenia się swoimi doświadczeniami, aby obalić wszelkie mity z podkreśleniem faktów. Gościem spotkania będzie Pani Małgorzata Piliszczuk – konsultant laktacyjny IBCLC oraz doradca laktacyjny CDL, która przekaże najnowsze doniesienia w sprawie odżywiania matki karmiącej piersią i rozwieje nasze wszelkie wątpliwości w temacie!

Mothers enjoying time with babies

Mothers enjoying time with babies
Obraz 1 z 1

Mothers enjoying time with sweet babies

Metadane

Aparat / Typ Canon EOS 5D Mark II
Przesłona F 13
Długość ogniskowej 51mm
Prędkość migawki 1/160sek
Data / Czas 1300452632
 

Informacja o stanie
0 Kategoria:Wydarzeń zapowiedzi Tagi:

Wieść głosi, że … już we wtorek 2-go września w godz. 17.00-19.00 w Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka – WYSPA w Fordonie (ul. Rupniewskiego 9, Bydgoszcz) odbędzie się pierwsze fordońskie spotkanie Nieformalnej Grupy Wsparcia Karmienia Piersią. Mile widziane są również mamy w ciąży.
 
“Dlaczego mleko kobiece jest aż tak ważne?”
 
Na spotkaniu poznacie odpowiedź na to pytanie, a udzieli jej Pani Małgorzata Piliszczuk – konsultant laktacyjny IBCLC oraz doradca laktacyjny CDL. Na spotkaniu będzie mowa również o Banku Mleka Kobiecego w Toruniu, a także będzie mowa o projekcie badawczym dotyczącym analizy składu mleka kobiecego, do którego zapraszane są mamy karmiące ponad rok. 8 mam z Nieformalnej Grupy Wsparcia Karmienia Piersią już wzięło udział w tym projekcie!
 
Zbadaj mleko i dowiedz się, że jest nadal wartościowe!
 
 

Wleć na małossakowy Instagram!