Małyssak na Facebook'uMałyssak na Facebook'uMałyssak na TwitterzeMałyssak na YoutubeMałyssak na Pinterest

Spotkanie z doulą i psychologiem

 

Wczytuję mapę...

Kiedy?
13.05.2017
10:00 - 14:00

Gdzie?
Barka Lemara


Spotkanie
z doulą

 
Czy wiesz, że poród to ruch?
 
Czy miałaś okazję kiedykolwiek zobaczyć jak wygląda poród? Czy wiesz co można zrobić, aby był on dla Ciebie budującym doświadczeniem?
 
Na spotkaniu z doulą będziesz miała okazję poznać tajemnice aktu porodu podczas godzinnej projekcji filmu austriackiej położnej Karin Berghammer “Bo poród to ruch”. Film udotępniany jest przez Stowarzyszenie Doula w Polsce.

Pokaz filmu
“Bo poród
to ruch”

Jest to film pokazujący poród fizjologiczny na przykładzie 4 kobiet. Pokazane są w nim po kolei fazy porodu, pozycje ułatwiające poród, zachowania kobiet podczas tych faz. Wszystko opatrzone komantarzami położnych, ale także prowadzącej douli.


Podczas spotkania zapraszamy do zadawania pytań douli. Mogą to być pytania wcześniej przygotowane, ale też te, które pojawią się w trakcie oglądania filmu. Po pokazie filmu dowiecie się również, czym może być wsparcie udzielane kobiecie podczas porodu.

Spotkanie z psychologiem

Po spotkaniu z doulą zaprosimy Was na przerwę, a po przerwie na spotkanie z psychologiem. W luźnej atmosferze będzie okazja do tego, aby porozmawiać na temat nowej roli w jaką wchodzi dorosły po pojawieniu się na świecie dziecka – roli rodzica.
 
Narodziny dziecka – narodzinami do rodzicielstwa

Narodziny dziecka
= narodziny
rodzica

Już od poczęcia dziecka zaczynamy stawać się rodzicami. Jest to kolejny etap w życiu, któremu nierzadko towarzyszy zmiana, z którą wiąże się pojawienie wielu emocji. Na spotkaniu z psychologiem będzie czas na to, aby w ciepłej atmosferze przyjrzeć się emocjom, które już się pojawiły. Zapraszamy Cię do podzielenia się Twoimi odczuciami, tymi jak najbardziej autentycznymi, które towarzyszą Ci już w okresie przed- lub okołoporodowym.


Informacje o prowadzących

Spotkanie z doulą
Doula Katarzyna Leszczyńska – jako doula jest osobą, która wspiera emocjonalnie, psychicznie i fizycznie kobietę w ciąży (oraz jej partnera), przy porodzie i po porodzie. Należy do Stowarzyszenia DOULA w Polsce, odbyła szkolenie DONA dla doul, które prowadziła trenerka Debra Pascali-Bonaro. Posługuje się technikami niefarmakologicznego uśmierzania bólu podczas porodu i wykonuje łagodzący masaż Rebozo. Organizuje toruńskie spotkania dla kobiet w ciąży „Pozytywnie o porodzie”, które mają na celu spojrzenie na poród z jak najlepszej strony i pozbycie się lęku przedporodowego, a także coroczne spotkania „Krąg opowieści porodowych”, podczas których kobiety opowiadają swoje historie porodowe. Kocha to, co robi.

Spotkanie z psychologiem
Psychlog, psychoterapeuta Justyna Prucnal – posiada kilkunastoletnie doświadczenie. Od 2004 roku prowadzi Centrum Zdrowia Psychicznego HEAL w Bydgoszczy – www.heal.pl. Jest praktykiem EMDR – nowoczesnej metody psychoterapeutycznej rekomendowanej przez WHO (Światową Organizację Zdrowia) w pracy z traumą oraz PTSD oraz innych problemach emocjonalnych takich jak np. depresja, czy zaburzenia lękowe. Ukończyła również szkolenie z Psychoterapii Prenatalnej i Okołoporodowej (praca z dorosłymi osobami po traumie prenatalnej i porodowej). Przygotowuje do porodu pary. Towarzyszy im w okresie okołoporodowym, a i również, już od kilku lat bezpośrednio przy porodzie. Bliskie jest jej podejście holistyczne oraz psychologia transpersonalna integrujące umysł, ciało i ducha. W pracy z klientami często łączy psychoterapię z pracą z ciałem, aby dotrzeć do pamięci do których nie mamy dostępu w inny sposób.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Gdy się rodzi Małyssak. Sprawdź pozostałe spotkania w Terminarzu projektów i zapisz się!

Niespodzianka na koniec spotkania!

Na koniec spotkania będziesz miała okazję wygrać upominek od InkaArt
 
InkaArt - ręcznie robiona biżuteria
 
Drobny poczęstunek w przerwie spotkania zapewni Małyssak oraz SKLEP EKO (ul. Polanka 26, Bartodzieje przy Balatonie), który jest najstarszym sklepem z wegertariańską i ekologiczną żywnością w Bydgoszczy.
Sklek Eko wegetariańska i ekologiczna żywność

Uwaga – na to spotkanie obowiązują zapisy!

Zapisując się dopisz Imię i Nazwisko w “Wiadomości dla organizatora” jedynie dla celów organizacyjnych spotkania.

Ilość miejsc ograniczona!

Zapisz się na spotkanie!

Zapisy na to wydarzenie są już niedostępne.

 
 
 

Wleć na małossakowy Instagram!