Małyssak na Facebook'uMałyssak na Facebook'uMałyssak na TwitterzeMałyssak na YoutubeMałyssak na Pinterest

Spotkanie z promotorką karmienia piersią

 

Wczytuję mapę...

Kiedy?
10.06.2017
10:00 - 14:00

Gdzie?
Barka Lemara


 
W pierwszej części spotkania zapraszamy na warsztat “Przygotuj się do karmienia piersią”, który pozwoli na usystematyzowanie wiedzy o karmieniu piersią i mlekiem kobiecym, wokół których krąży wciąż tak wiele mitów. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w spotkaniu pozwoli Ci połapać się o co w tym karmieniu piersią tak naprawdę chodzi… Spotkanie poprowadzi dylomowana Promotorka Karmienia Piersią Katarzyna Kołodziejczyk – założycielka Strefy Przyjaznej Karmieniu Piersią – Małyssak.

Przygotuj się
do karmienia
piersią

A na warsztatach dowiesz się:

  • Kto lub co ma wpływ na powodzenie w karmieniu?
  • Dlaczego warto karmić piersią?
  • Jak działają mechanizmy laktacji?
  • Jak zacząć karmić?
  • Jakich rad unikać?

Po przerwie zaprosimy Was na film “Breast is best czyli o piersiach inaczej”. Będzie on wstępem do rozmów na temat karmienia piersią i mlekim kobiecym. A rozmowy poprowadzą organizatorki tegorocznej realizacji projektu Gdy się rodzi Małyssak.

Pokaz filmu
Breast is best

„Breast is Best czyli o piersiach inaczej” to znany w ponad 50 krajach norweski film o karmieniu piersią. Zdobył wiele nagród, jest zgodny z zasadą WHO/UNICEFF „10 kroków do udanego karmienia piersią”, pochodzi z Norwegii, gdzie 80% dzieci jest karmionych piersią przez 6 miesięcy życia. Film pokazuje jak karmić piersią z sukcesem, zawiera informacje na temat laktacji, odciągania pokarmu, pozycjach karmienia, czy rozwiązywania problemów laktacyjnych.

Informacje o prowadzących

Spotkanie z promotorką
Katarzyna Kołodziejczyk – od 2013 r. dyplomowana Promotorka Karmienia Piersią (tytuł wydawany przez Centrum Nauki o Laktacji w Warszawie). Poprowadziła społecznie 18 bezpłatnych spotkań skierowanych do przyszłych i obecnych rodziców pt. „Przygotuj się do karmienia piersią” oraz „Breast is best – pogadanka o karmieniu piersią”. Promuje karmienie piersią tworząc stoiska promocyjne podczas wydarzeń plenerowych, festiwali.

Spotkanie z promotorką
Iwona Adamczyk – oddawała swoje mleko jako Honorowa Dawczyni Mleka Kobiecego. Aktualnie jest pracownikiem Banku Mleka Kobiecego w Toruniu oraz wolontariuszką Fundacji Bank Mleka Kobiecego. Od trzech lat aktywnie propaguje ideę karmienia piersią, mlekiem kobiecym i banków mleka poprzez organizację spotkań dla mam, a także stanowisk do karmienia piersią na lokalnych imprezach plenerowych. Z pasją uczestniczy w konferencjach laktacyjnych i ogólnomedycznych.

Spotkanie z promotorką
Dorota Mrozowicz-Grodzka – działaczka na rzecz poszerzania świadomości kulturalnej. Prowadzi na FB profil ”Czas na kulturę”. Posiada pozytywne doświadczenie w karmieniu piersią.
 
 
 
 
 

Wydarzenie realizowane w ramach projektów Gdy się rodzi Małyssak, “Breast is best” – pogadanki o karmieniu piersią oraz „Przygotuj się do karmienia piersią”

Niespodzianka na koniec spotkania!

Na koniec spotkania będziesz miała okazję wygrać upominek od InkaArt
 
InkaArt - ręcznie robiona biżuteria
 
Drobny poczęstunek w przerwie spotkania zapewni Małyssak oraz SKLEP EKO (ul. Polanka 26, Bartodzieje przy Balatonie), który jest najstarszym sklepem z wegertariańską i ekologiczną żywnością w Bydgoszczy.
Sklek Eko wegetariańska i ekologiczna żywność

Uwaga – na to spotkanie obowiązują zapisy!

Zapisując się dopisz Imię i Nazwisko w “Wiadomości dla organizatora” jedynie dla celów organizacyjnych spotkania.

Ilość miejsc ograniczona!

Zapisz się na spotkanie!

Zapisy na to wydarzenie są już niedostępne.

Wleć na małossakowy Instagram!