Małyssak na Facebook'uMałyssak na Facebook'uMałyssak na TwitterzeMałyssak na YoutubeMałyssak na Pinterest

Badanie mleka mamy

Mamo! Jeśli chcesz zbadać swoje mleko pod kątem jego wartości odżywczej weź udział w projekcie badawczym “Analiza składu mleka kobiecego”!

Uwaga! Jeśli jesteś mamą karmiącą na raz dwoje dzieci – starszaka i młodsze dziecko, czyli mamą karmiącą w tandemie możesz wziąć udział w badaniu składu mleka mamy, w tym wartości odżywczych. Więcej o programie przeczytaj -> tutaj. Aby wziąć udział prosimy bezpośrednio pisać do głównej koordynatorki badania Iwony Adamczyk (Bank Mleka Kobiecego przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu) na maila iwona_owczarek@o2.pl.

Uwaga! Projekt badawczy, skierowany do mam karmiących powyżej roku został zawieszony. Aktualnie do wzięcia udziału w badaniu zapraszamy tylko mamy karmiące w tandemie (więcej o programie do przeczytania -> tutaj). Jeśli nie karmisz w tandemie, a jesteś zainteresowana zbadaniem wartości odżywczej swojego mleka, możesz wykonać badanie odpłatnie w Banku Mleka Kobiecego przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym Im. L. Rydygiera w Toruniu (Ul. Św. Józefa 53-59, 87-100 Toruń) w cenie podanej w cenniku usług medycznych jako “Badanie składu mleka kobiecego – dobowa zbiórka (4 badania)”.

A oto historia projektu, który trwał od czerwca 2014 roku do maja 2016:

Ruszył projekt badawczy prowadzony przez Bank Mleka Kobiecego przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu. Celem projektu jest zbadanie próbek mleka kobiet, które karmią swoje dzieci dłużej niż rok.

Małyssak organizuje grupy mam z Bydgoszczy chętnych do wzięcia udziału w badaniu, tak aby próbki grupy mam były przekazane jednorazowo do Banku Mleka w Toruniu. Wstępnie wyjaśniamy, że chodzi o dobową zbiórkę mleka, czyli odciągnięcie próbek mleka z karmień z jednej doby. Mamy, które wezmą udział w badaniu będą miały dostęp do wyników badania. Badania próbek mleka będą podstawą do prac naukowych o wartości mleka kobiecego, w szczególności wartości mleka, gdy karmienie trwa powyżej roku. Dlatego do badania zaproszone są mamy w szczególności dzieci karmionych powyżej roku. Przewidywana jest długofalowa zbiórka próbek mleka do badania i kolejne terminy organizowania grup mam. Chętne mamy będą informowane o kolejnych terminach zbiórek.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu. Więcej szczegółów przekażemy mailowo lub telefonicznie po kontakcie mailowym.

Uwaga! Mamy mogą również zgłaszać się bezpośrednio do Banku Mleka Kobiecego w Toruniu, po wytyczne i pojemniki, a następnie osobiście dostarczyć próbki mleka. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod tel. 56 610 31 72 lub pisząc na bankmleka@wszz.torun.pl.
Zapraszamy do polubienia Banku Mleka Kobiecego na Facebook’u.
 
———————————————————————————————————————-
Wnioski z projektu badawczego:

Pierwsze wnioski z badania mleka mam karmiących ponad rok

Dotychczasowe zbiórki próbek od mam z Bydgoszczy:

II kwartał 2016 – ponad kilkanaście mam oddało swoje mleko do badania i wzięło udział w projekcie badawczym

zbioka_mleka_iikw_2016-jpg

zbioka_mleka_iikw_2016-jpg
Obraz 1 z 1

Metadane

Aparat / Typ MotoG3
Przesłona F 2
Długość ogniskowej 3.64mm
Prędkość migawki 1/30sek
Data / Czas 1461660560
 

14.03.2015 – tego dnia grupa 11 mam z Bydgoszczy wzięła udział w projekcie badawczym i odciągnęła w sumie 44 pojemniki próbek swojego mleka, które zostały dostarczone do Banku Mleka Kobiecego w Toruniu

Próbki mleka kobiecego

Próbki mleka kobiecego
Obraz 1 z 1

Próbki mleka kobiecego zebrane przez mamy karmiące powyżej roku na rzecz badań naukowych prowadzonych przez Bank Mleka Kobiecego w Toruniu

Metadane

Aparat / Typ
Przesłona
Długość ogniskowej
Prędkość migawki
Data / Czas
 

18.10.2014 – tego dnia grupa 10 mam z Bydgoszczy wzięła udział w projekcie badawczym i odciągnęła w sumie 54 pojemniki próbek swojego mleka, które zostały dostarczone do Banku Mleka Kobiecego w Toruniu

badanie_mleka2-jpg

badanie_mleka2-jpg
Obraz 1 z 1

Metadane

Aparat / Typ
Przesłona
Długość ogniskowej
Prędkość migawki
Data / Czas
 

28.06.2014 – tego dnia grupa 8 mam z Bydgoszczy wzięła udział w projekcie badawczym i odciągnęła w sumie 45 pojemników próbek swojego mleka, które zostały dostarczone do Banku Mleka Kobiecego w Toruniu

probki-jpg

probki-jpg
Obraz 1 z 1

Metadane

Aparat / Typ
Przesłona
Długość ogniskowej
Prędkość migawki
Data / Czas
———————————————————————————————————————-