Dlaczego spotkania z innymi mamami karmiącymi są nam potrzebne?

Dlaczego spotkania z innymi mamami karmiącymi są nam potrzebne?

Czy zanim zaszłaś w ciążę zastanawiałaś się nad tym jak będziesz karmić swoje dziecko?
Jeśli odpowiesz, że nie, to być może jesteś tą szczęściarą, dla której … karmienie piersią w rodzinnym domu było tak naturalną rzeczą, że nie musiałaś się nad tym zastanawiać. Ale może być też tak, że nigdy nie widziałaś kobiety karmiącej naturalnie i nigdy nie przyszło Ci do głowy pomyśleć o tym, że może to Ty właśnie będziesz karmić swoje dziecko piersią.
 
Tak więc ten post kierowany jest do mam, które mogą mieć wątpliwość, czy aby na pewno karmienie naturalne jest … naturalne 😉
 
To czego nie udało Ci się wchłonąć z atmosferą rodzinnego domu, jeśli nie widziałaś aktu karmienia u swojej mamy, siostry czy kuzynki, to teraz właśnie musisz nadrobić. Karmienie piersią może być bardzo skomplikowane, ale może też być bardzo proste. Z jakiegoś powodu mamy, które posiadają kilkoro dzieci, nawet jeśli miały kłopot z karmieniem pierwszego, często mówią, że z każdym kolejnym jest już łatwiej. Choć nie należy zapominać o tym, że każda para mama-dziecko jest osobliwa i wyjątkowa, i to co spotkało nas z jednym maleństwem wcale nie musi się powtórzyć z drugim, zarówno w dobrym jak i w złym tego słowa znaczeniu. Tym niemniej widok innych mam karmiących, przebywanie wśród nich, gdy wiemy, że karmienie piersią jest dla nich codziennością, czucie swobody w karmieniu własnego dziecka – to rzeczy, które są nam bardzo potrzebne. To doświadczenie uczy, że właśnie ta droga jest warta wyboru.
 
To tyle z doświadczenia … własnego.