Poniedziałkowe mlekotekowe spotkanie poprowadziła Sylwia Landowska (instruktor Szkoły Łagodnego Rodzenia, Certyfikowany Doradca Laktacyjny). Odpowiadała na pytanie „Co naprawdę pomaga w karmieniu piersią?”. W drugiej części spotkania mamy dzieliły się swoimi mlecznymi historiami „Mleczne opowieści” – Mamo przyjdź i podziel się swoją historią. Byliśmy pod wrażeniem historii mamy, która przez długi czas podawała swojemu maluszkowi mleko odciągnięte z piersi, ponieważ synek nie potrafił ssać. Pod okiem pani neurologopedy (która zresztą była gościem zeszłorocznej MLEKOTEKI 2015!) udało się zrehabilitować maluszka pod kątem funkcji ssania i maluch powrócił do ssania piersi i jest ssakiem na 100%. 🙂 Dziękujemy za tę historię i życzymy wszystkiego dobrego w dalszej drodze mlecznej!
Na poniedziałkowe popołudnie zaprosiliśmy dzieci. Spotkanie „O mleku mamy dla dzieci” – czytanie z Czytarejką i zabawy plastyczne z elementami arteterapii poprowadziła Ania Michalak – psycholog, założycielka „WYSPY – Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka”, propagatorka Unschooling w naszym regionie. Na tą okazję Ania wybrała książkę pt. Czary! autorstwa Charo Pita, która w ciekawy sposób wyjaśnia starszym dzieciom jak ważne jest dla maluszka mleko mamy:
„Oskar opiekuje się malutkim kuzynem. Dowiaduje się, że niemowlęta nie jedzą marchewki, sardynek ani szynki, bo… są karmione piersią. To istne czary!”