Małyssak – Małychuścioch

Fotorelacja z projektu Małychuścioch 2019

W październiku 2019 roku odbył sie projekt Małyssak – Małychuścioch, w ramach którego odbyło sie 8 warsztatów z chustonoszenia oraz Chustogra terenowo-rekreacyjna pt. „Wielka Przygoda”.

Chustogra

„Wielka Przygoda”

20.10.2019
Fotorelacja 3
Fotorelacja 2
Fotorelacja 1
Fotorelacja – pamiątkowe zdjęcia

 

 

Warsztat 7

chustonoszenia

12.10.2019
Małychuścioch
Podwójny X
BCOPW (Gdańska 5, Bydgoszcz)
Zajrzyj do pełnej fotorelacji

 

 

Warsztat 6

chustonoszenia

12.10.2019
Małychuścioch
Kangur
BCOPW (Gdańska 5, Bydgoszcz)
Zajrzyj do pełnej fotorelacji

 

 

Warsztat 5

chustonoszenia

11.10.2019
Małychuścioch
Kieszonka
BCOPW (Gdańska 5, Bydgoszcz)
Zajrzyj do pełnej fotorelacji

 

 

Warsztat 4

chustonoszenia

5.10.2019
Małychuścioch
Kangur na biodrze
BCOPW (Gdańska 5, Bydgoszcz)
Zajrzyj do pełnej fotorelacji

 

 

Warsztat 3

chustonoszenia

5.10.2019
Małychuścioch
Plecak prosty
BCOPW (Gdańska 5, Bydgoszcz)
Zajrzyj do pełnej fotorelacji

 

 

Warsztat 2

chustonoszenia

4.10.2019
Małychuścioch
Kangur
BCOPW (Gdańska 5, Bydgoszcz)
Zajrzyj do pełnej fotorelacji

 

 

Warsztat 1

chustonoszenia

4.10.2019
Małychuścioch
Kieszonka
BCOPW (Gdańska 5, Bydgoszcz)
Zajrzyj do pełnej fotorelacji

 

 

—————————————————–

 
Stowarzyszenie Małyssak i Miasto Bydgoszcz zaprasiło do udziału w projekcie: „Małyssak – Małychuścioch”. Dzięki finansowaniu ze środków budżetu Miasta Bydgoszczy udział w projekcie był BEZPŁATNY.

Projekt to było coś dla chustorodziców, ale też rodziców, którzy chcieli dopiero zacząć przygodę z noszeniem (również tych którzy dopiero spodziewali się dziecka). Zaprosiliśmy rodziny do wzięcia udziału w wybranym warsztacie z chustonoszenia – różne terminy i różne typy wiązań (Kangur, Kieszonka, Plecak prosty, Kangur na biodrze, Podwójny X). A następnie do sprawdzenia nabytych umiejętności chustowania w praktyce podczas rodzinnej gry rekreacyjnej – terenowej.

Każdy z warsztatów odbył się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu w Bydgoszczy, ul. Gdańska 5. Pojedynczy warsztat trwał ok. 1h 45 min.

20 października – odbyła się Chustogra terenowo-rekreacyjna pt. „Wielka Przygoda”

Chustogra odbywała się 20 października na terenie CWZS Zawisza Bydgoszcz. W tym dniu o godz. 10.00 zaczęły się bezpłatne Targi Przyjazne Rodzinie w Hali Tenisowej Zawisza. Od godziny 10.00 rodziny rejestrowały się do gry na stoisku Stowarzyszenia Małyssak, a o godz. 11:45 odbyła się zbiórka, która rozpoczęła grę. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody

Złap bakcyla chustonoszenia!


Jak się zapisać?

1. Zapoznajcie się z Formularzem, który będzie musiał zostać złożony w oryginale – osobiście lub pocztą do naszej skrytki pocztowej po ZAKWALIFIKOWANIU Was do projektu (dostępny do pobrania poniżej).


2. Wybierzcie JEDEN warsztat (w zależności od rodzaju wiązania i terminu, który Wam pasuje)

3. Napiszcie wiadomość na kontakt@malyssak.pl, a w tytule wiadomości wpiszcie:
„Zgłoszenie – Małychuścioch”.

W treści maila podajcie dokładną informację:
 
– ilość dorosłych w rodzinie, którzy będą brać udział w projekcie (1 lub 2)
– ilość i wiek dzieci, które będą brać udział w projekcie
– termin warsztatu i rodzaj wiązania (Wpisać NIE DOTYCZY, jeśli zgłoszenie tylko na grę)
– uczestnictwo w grze terenowo-rekreacyjnej: TAK/NIE
– informacja czy w przypadku braku miejsc w projekcie – wpisywać Państwa na listę rezerwową
– NUMER TELEFONU

4. Po otrzymaniu odpowiedzi o ZAKWALIFIKOWANIU rodziny do uczestnictwa w projekcie wydrukujcie i wypełnijcie formularz – druk DWUSTRONNY – a następnie dostarczcie osobiście lub pocztą do naszej skrytki pocztowej w terminie 7 dni od daty informacji o ZAKWALIFIKOWANIU, którą od nas otrzymaliście.

ADRES:
Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW)
ul. Gdańska 5, 85-005 Bydgoszcz
SKRYTKA NR 5

UWAGA! Brak dostarczenia formularza zgłoszenia lub dostarczenie niepełnego zgłoszenia oznacza brak możliwości uczestnictwa w projekcie. Ilość rodzin uczestniczących w projekcie jest ograniczona!

Jaki warsztat wybrać?

W ramach projektu można zapisać się na jeden z 7 warsztatów. Każdy warsztat skupia się na konkretnym typie wiązania. Poniżej znajdują się opisy wiązań, abyście wiedzieli co wybrać, i co będzie najlepsze dla Was w zależności od wieku dziecka i Waszych umiejętności chustonoszenia:

Kangur – wiązanie zalecane dla dzieci od urodzenia, również dla dzieci przedwcześnie urodzonych, na pierwsze tygodnie życia dziecka. Kangur jest wiązaniem z przodu rodzica. Aktywizuje mięśnie brzucha dziecka i wspiera symetrie. Ciężar dziecka jest rozłożony na plecach rodzica równomiernie, dzięki temu rodzic wchodzi w aktywną postawę ciała, wspierane są mięśnie dna miednicy (szczególnie jest to ważne dla mam po porodzie, w połogu).

Kieszonka – jest to wiązanie podstawowe na przodzie. Od urodzenia, jednak zdecydowanie lepiej układają sie w tym wiązaniu dzieci powyżej 4 kilogramów lub aktywizujące głowę. Wiązanie jest symetryczne. Pozwala rodzicowi na duża aktywność.

Kangur na biodrze – wiązanie asymetryczne, dla dzieci trzymających główkę. Fajnie sprawdza się dla dzieci, które mają potrzebę oglądanie świata (jest tutaj zdecydowanie większa perspektywa niż w wiązaniach na przodzie).

Podwójny x – wiązanie przeznaczone dla dzieci siedzących. Bardzo fajnie odciąża plecy rodzica, dlatego jeśli rodzic ma duże dziecko, a nadal chce nosić z przodu (ponieważ dziecko preferuje taką pozycje, ekspresowo się wycisza lub zasypia) jest to doskonale rozwiązanie. Poły przebiegają pod nogami, dlatego nie ma możliwości podwieszenia dziecka za doły podkolanowe.

Plecak prosty- wiązanie zaawansowane, zdecydowanie dla rodziców mających już jakieś doświadczenie z chustą. Dziecko na plecach jest nadal w pozycji symetrycznej, aktywnej, ale widzi dużo więcej – dokładnie to, co rodzic

Opisy sporządziła Paulina Jermak-Wawrzon – Certyfikowany Doradca Noszenia, która będzię uczyć Państwa wiązań podczas warsztatów.

O prowadzącej warsztaty:

Paulina Jermak – Wawrzon – Doradca noszenia po zaawansowanym kursie ClauWi, posiadająca ogromne doświadczenie w pracy z rodzicami i ich dziećmi. Filozofka rodzicielstwa bliskości, doula, instruktorka szkoły rodzenia Rodzimisie, prywatnie mama dwóch córek. Więcej na:
http://www.bliskosfera.pl
http://www.facebook.com/doradcachustowy.clauwi
https://www.facebook.com/rodzimisie/