Prowadzący II edycji „Gdy się rodzi Małyssak”


 • Lekarz neonatolog Urszula Bernatowicz-Łojko – pracuje na co dzień w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu, uczestniczy w międzynarodowych konferencjach związanych z tematami okołoporodowymi i laktacyjnymi, organizowanymi m. in. przez Światową Organizację Zdrowia. Dzięki niej powstał Regionalny Bank Mleka Kobiecego w Toruniu (jako drugi w Polsce i jako pierwszy regionalny bank dystrybuujący mleko do szpitali w całym województwie kujawsko-pomorskim). Posiada ogromną wiedzę dot. dzieci przedwcześnie urodzonych. Koordynator programu „Mamy mleko dla wcześniaka w woj. kujawsko-pomorskim”

 • Położna Janina Wroniecka – od 35 lat pracuje na oddziale Klinicznym położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu w pododziałach patologii ciąży i na sali porodowej. Od 13 lat pracuje jako Koordynująca Bloku Porodowego. W latach 2010-2015 była Wojewódzkim Konsultantem w dziedzinie Pielęgniarstwa Ginekologicznego i Położniczego. W 2004r. otrzymała tytuł Międzynarodowego Dyplomowanego Konsultanta Laktacyjnego (IBCLC).

 • Psycholog, dietetyk Zuzanna Antecka – pracuje jako psychodietetyk i uczy, jak pokochać jedzenie zdrową i rozsądną miłością. Fascynuje ją żywienie dzieci. Prowadzi bloga szpinakrobibleee.pl Pomysł na szpinakowego bloga zjawił się w jej głowie w momencie, gdy zaczęło brakować miejsca na kartkach i dysku komputera do magazynowania przemyśleń. Postanowiła stworzyć własną przestrzeń w internecie, gdzie dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą, rozwiązaniami, pomysłami i przemyśleniami na temat żywienia.

 • Psycholog Urszula Owczarz – jako psycholog towarzyszy kobietom w okresie okołoporodowym i ich bliskim. Fascynują ją ludzie. Prowadzi własną praktykę. Jest związana z oddziałem położniczym szpitala MSWiA w Bydgoszczy oraz tamtejszą Poradnią Zdrowia Psychicznego. Pracuje w szkole rodzenia Być Bliżej oraz prowadzi warsztaty i spotkania, głównie w tematyce dotyczącej młodych rodzin. Należy do zespołu terapeutycznego hospicjum perinatalnego. 

 • Doula Katarzyna Leszczyńska – jako doula jest osobą, która wspiera emocjonalnie, psychicznie i fizycznie kobietę w ciąży (oraz jej partnera), przy porodzie i po porodzie. Należy do Stowarzyszenia DOULA w Polsce, odbyła szkolenie DONA dla doul, które prowadziła trenerka Debra Pascali-Bonaro. Posługuje się technikami niefarmakologicznego uśmierzania bólu podczas porodu i wykonuje łagodzący masaż Rebozo. Organizuje toruńskie spotkania dla kobiet w ciąży „Pozytywnie o porodzie”, które mają na celu spojrzenie na poród z jak najlepszej strony i pozbycie się lęku przedporodowego, a także coroczne spotkania „Krąg opowieści porodowych”, podczas których kobiety opowiadają swoje historie porodowe. Kocha to, co robi. doulatorun.pl

 • Trener personalny Natalia Dobrolińska – medyczny trener kobiet w ciąży i po porodzie, certyfikowana terapeutka BeBo® Trening Dna Miednicy (metoda rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne). Podczas zajęć uświadamia kobiety czym są mięśnie dna miednicy, jak ważną rolę pełnią w naszym organizmie, i jak z nimi pracować na różnych etapach naszego. Pomaga kobietom aktywnie przejść przez okres ciąży oraz przygotowuję je do maksymalnego wykorzystania w porodzie kompetencji ciała,
  Założycielka i pomysłodawczyni Lacuna Studio, gdzie prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe – zajęcia dla kobiet w ciąży oraz przygotowujące do świadomego porodu.
  Prywatnie żona i mama 20 miesięcznej Olgi. Uwielbia aktywny wypoczynek i kontakt z naturą. 

 • Doula Paulina Jermak – wspiera kobiety w okresie okołoporodoym. Prowadzi Bliskosferę. Jest również Certyfikowanym doradcą noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich po szkole ClauWi. Prowadzi konsultacje indywidualne i warsztaty grupowe. Jest założycielką facebook’owej grupy Chusty Bydgoszcz i okolice.

 • Promotor Karmienia Piersią Katarzyna Kołodziejczyk – od 2013 r. dyplomowana Promotorka Karmienia Piersią (tytuł wydawany przez Centrum Nauki o Laktacji w Warszawie). Poprowadziła społecznie 18 bezpłatnych spotkań skierowanych do przyszłych i obecnych rodziców pt. „Przygotuj się do karmienia piersią” oraz „Breast is best – pogadanka o karmieniu piersią”. Promuje karmienie piersią tworząc stoiska promocyjne podczas wydarzeń plenerowych, festiwali, a także tworząc grafiki i filmy, które znajdziesz na malyssak.pl/ssakoteka/