Małyssak na Facebook'uMałyssak na Facebook'uMałyssak na TwitterzeMałyssak na YoutubeMałyssak na Pinterest
Galeria

Karmienie piersią powyżej roku w badaniu …

Kategoria:Gdy małyssak skończy 6 m-cy Tagi:

 
 
Stawiasz dziecku pierwszą świeczkę na torcie, a Twoje mleko staje się wodą?
 
 

2-3-go października miała miejsce w Londynie konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Banków Mleka w Wielkiej Brytanii (ang. UKAMB), na której został zaprezentowany plakat, a na nim piękne mamy karmiące z Bydgoszczy! Mamy, które wzięły i aktualnie biorą udział w badaniu dot. wartości mleka kobiecego po roku karmienia piersią, prowadzonym przez Bank Mleka Kobiecego w Toruniu. Na plakacie możecie więc zobaczyć mamy długo karmiące – karmiące ponad rok, a nawet ponad 2 lata.

A jakie wnioski płyną z pierwszych wyników badania?

Mleko mam karmiących ponad rok jest nadal bardzo wartościowe i uwaga … nie staje się wodą!, a karmienie mlekiem mamy pozostaje złotym standardem również przy dłuższym karmieniu. Co ciekawe pierwsze wyniki badania wskazują na to, że mleko mam długo karmiących jest tłustsze i bardziej kaloryczne niż mleko mam będących na początkowym etapie karmienia. Wygląda na to, że mamy długo karmiące również mogłyby zostawać dawczyniami mleka kobiecego i przekazywać swoje mleko do Banku Mleka. Wnioski te będą weryfikowane w kolejnych etapach badania.

Karmisz ponad rok i też chcesz wziąć udział w badaniu?

Badanie jest długofalowe i cały czas poszukiwane są chętne mamy, które oddadzą próbki swojego mleka. Szczegóły znajdziesz w projekcie Badanie mleka mamy. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

Weź udział w badaniu i zdobądź dowód na to, że Twoje mleko jest nadal wartościowe!

[Uwaga! Aby powiększyć plakat kliknij na nim prawym przyciskiem i wybierz Otwórz odnośnik w nowej karcie lub Pokaż obrazek i powiększ lupą. Miłego czytania w języku angielskim! ]

poster_26_09_2014_resized2-jpg

poster_26_09_2014_resized2-jpg
Obraz 1 z 1

Metadane

Aparat / Typ
Przesłona
Długość ogniskowej
Prędkość migawki
Data / Czas
 

 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wleć na małossakowy Instagram!