Małyssak na Facebook'uMałyssak na Facebook'uMałyssak na TwitterzeMałyssak na YoutubeMałyssak na Pinterest

Małyssak na świecie

Małyssak na świecie - spotkanie wspierające dla mam
“Małyssak na świecie” to otwarte i bezpłatne spotkania skierowane do rodzin, a w szczególności do mam z dziećmi. Celem spotkań jest integracja rodzin, kobiet, mam, zachęcanie ich do dzielenia się swoim doświadczeniem oraz przekazywanie wiedzy z zakresu radzenia sobie z wyzwaniami i problemami związanymi z pojawieniem się na świecie nowego członka rodziny jakim jest dziecko. Każde spotkanie ma swoją tematykę określaną w tytule danego spotkania. Na spotkaniach poruszamy tematy okołolaktacyjne, czyli związane z karmienia piersią oraz mlekiem kobiecym, tematy wokół rodzicielstwa bliskości, czyli wychowywania dziecka z poszanowaniem jego podmiotowości, tematy dotyczące relacji w rodzinie, a także radzenia sobie w nowej roli rodzica na co dzień uwzględniając żywienie dziecka, nocne rodzicielstwo, rozwój psychofizyczny dziecka. Spotkania mają mocno wspierający charakter i dają bezpieczną przestrzeń do dzielenia się przez uczestników swoim doświadczeniem i wątpliwościami. Spotkania moderowane i obsługiwane są przez członka/ów Stowarzyszenia Małyssak, a oprócz tego zapraszamy na nie gości – najczęściej specjalistów szczególnie zasłużonych w zakresie wspierania rodziców.

Dzieci mile widziane! W 2019 roku spotkania odbywają się w każdą ostatnią sobote miesiąca w godz. 10:30-12:30 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW) przy ul. Gdańskiej 5 w Bydgoszczy.

Spotkania czerwiec-sierpień finansowane są ze środków budżetu Miasta Bydgoszczy.

Wstęp wolny – bez zapisów

Na spotkaniu prosimy o wpisanie się na listę obecności (imię, nazwisko, podpis) oraz o wyrażenie zgody na udostępnianie fotorelacji na stronie i w mediach społecznościowych Stowarzyszenia Małyssak.

Uwaga! Przed nami specjalna wakacyjna edycja 24 i 31 sierpnia!
24 sierpnia czeka nas X spotkanie EXTRA (ekstra bo wyjątkowo jest to dodatkowe spotkanie oprócz tych w każda ostatnią sobotę miesiąca) i 31 sierpnia 2019 czeka nas już XI spotkanie!

malyssak-na-swiecie-szpinak.-24-sierpnia-2019

malyssak-na-swiecie-szpinak.-24-sierpnia-2019
Obraz 1 z 1

Metadane

Aparat / Typ
Przesłona
Długość ogniskowej
Prędkość migawki
Data / Czas

Kto będzie gościem tego X EXTRA spotkania? Co będzie tematem?

Miło nam poinformować, że gościem spotkania będzie Zuzanna Antecka – psycholog, dietetyk, blogerka ze szpinakrobibleee.pl, autorka aż 5 kursów on-line, prowadzi konsultacje z rodzicami dzieci mających trudności z jedzeniem.

A tematem: “Dobre relacje z jedzeniem”

Na spotkaniu będziecie mogli zadawać pytania naszemu gościowi wokół tego co Was nurtuje w związku z jedzeniem w Waszej rodzinie.

Rozszerzanie diety?
Kto decyduje o tym ile maluch ma zjeść?
Dobre nawyki żywieniowe – co to takiego?
Słodycze w diecie dziecka?
Metoda BLW?
Moje dziecko pije tylko mleko?
Dieta malucha, a zakończenie karmienia piersią?
Czy mama karmiąca musi jeść coś specjalnego?

A jeżeli macie już teraz wątpliwości to koniecznie poszukajcie odpowiedzi na blogu:
http://szpinakrobibleee.pl/

malyssak-na-swiecie-wsparcie

malyssak-na-swiecie-wsparcie
Obraz 1 z 1

Metadane

Aparat / Typ
Przesłona
Długość ogniskowej
Prędkość migawki
Data / Czas

Kto będzie gościem XI spotkania?
Co będzie tematem 11 spotkania?

Zapraszamy całymi rodzinami (z partnerami, babciami, siostrami …) na spotkanie pod tytułem:
“Cała rodzina karmi piersią. Czyli o tym jak wpsierać mamę karmiąca?”

Gościem spotkania będzie:
Psycholog i jednocześnie doradczyni laktacyjna pracująca z mamami karmiącymi od wielu lat na oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy –
Halina Gorzelak

Na spotkaniu porozmawiamy o tym:
Jak wspierać mamę karmiącą piersią?
Czego potrzebuje świeżo upieczona mama?
Co może zrobić tata i inni członkowie rodziny?
Jakie są mity na temat karmienia piersią?
Jak nie dawać “dobrych” rad?
Co robić kiedy jest trudno?
Jak zacząć wspierać oczekując na dziecko?

Przyjdźcie i podzielcie się swoim doświadczeniem. Będzie czas na rozmowy i wspólne zastanowienie się nad nurtującymi Was pytaniami.

 

Uwaga! Wrześniowe, październikowe i listopadowe spotkania z psychologami w nurcie rodzicielstwa bliskości są finansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a oto zapowiedzi:

malyssak-na-swiecie-XII-zasypianie

malyssak-na-swiecie-XII-zasypianie
Obraz 1 z 1

Metadane

Aparat / Typ
Przesłona
Długość ogniskowej
Prędkość migawki
Data / Czas

Co będzie tematem 12 spotkania?
Kto będzie gościem XII spotkania?

“Zasypianie, współspanie i nocne karmienie – czyli fakty i mity na temat snu małego dziecka”

Odpowiedzi na Wasze pytania wokół snu małego dziecka udzieli gość naszego spotkania – psycholog Ewa Krogulska. Pani Ewa również jest doulą i certyfikowaną promotorka karmienia piersią. I być może znacie ją z artykułów portalu dziecisawazne.pl. A jeżeli jeszcze nie to zapraszamy do poczytania artykułów Pani Ewy już teraz! Jest to przeogromna skarbnica wiedzy i podpowiedzi w wychowaniu zgodnie z filozofią rodzicielstwa bliskości:
https://dziecisawazne.pl/author/ewa-krogulska/

Zapraszamy również do polubienia Fanpage Pani Ewy:
https://www.facebook.com/ewakrogulskaonline/

malyssak-na-swiecie-zakonczenie-kp-XIII

malyssak-na-swiecie-zakonczenie-kp-XIII
Obraz 1 z 1

Metadane

Aparat / Typ
Przesłona
Długość ogniskowej
Prędkość migawki
Data / Czas

Co będzie tematem 13 spotkania?
Kto będzie gościem XIII spotkania?

“Zakończenie karmienia piersią”

Dlaczego dzieci szukają ukojenia w piersi?
Komu zależy na zakończeniu karmienia piersią?
Emocje wokół zakończenia drogi mlecznej?
Nowe startegie na bliskość z dzieckiem?
Jak długo karmić piersią?
Co gdy konieczne jest nagłe odstawienie dziecka od piersi?
Samoodstawienie, co to takiego i czy w ogóle istnieje?

Na spotkaniu stawiamy na rozmowę, dialog, pytania i odpowiedzi. A odpowiedzi na Wasze pytania wokół zakończenia drogi mlecznej udzieli gość naszego spotkania:

Anita Janeczek-Romanowska – psycholog dziecięcy, współzałożycielka ośrodka Bliskie Miejsce, od trzech lat prowadzi stronę o psychologii i rodzicielstwie Być bliżej (www.bycblizej.pl). Od 10 lat współpracuje z przedszkolami, poradniami i ośrodkami dla rodzin, gdzie udziela wsparcia rodzicom i specjalistom. W swojej pracy i codzienności praktykuje podejścia oparte na szacunku i empatii, jest absolwentką Intensywnego Kursu Podstawowego NVC w Akademii NVC oraz licznych szkoleń i warsztatów dotyczących pracy z dziećmi, rodzicami i specjalistami. Na co dzień współpracuje z zespołami nauczycieli z grup przedszkolnych, wspiera ich w ramach prowadzonych konsultacji, zespołów merytorycznych oraz szkoleń i warsztatów.
Więcej o Anicie http://bliskiemiejsce.pl/anita-janeczek-romanowska/

malyssak-na-swiecie-XIV-zlosc

malyssak-na-swiecie-XIV-zlosc
Obraz 1 z 1

Metadane

Aparat / Typ
Przesłona
Długość ogniskowej
Prędkość migawki
Data / Czas

Co będzie tematem 14 spotkania?
Kto będzie gościem XIV spotkania?

“Złość dziecka i rodzica”

Skąd się bierze złość i czemu służy?
Czy dziecięca złość różni się od dorosłej złości?
O czym złość chce nam powiedzieć?
Jak się nią zaopiekować, by nie raniła?
Jak wspierać siebie w swoich trudnych emocjach?

Na spotkaniu stawiamy na rozmowę, dialog, pytania i odpowiedzi. A odpowiedzi na Wasze pytania wokół tego co w nas rodzicach budzi trudne emocje udzieli gość naszego spotkania:

Katarzyna Kalinowska- psycholożka, właścicielka Przystanek Relacja Katarzyna Kalinowska, certyfikowana trenerka FamilyLab Polska, praktyk metody POY. Przez ostatnie 5 lat towarzyszyła dzieciom w ich rozwoju pracując jako nauczycielka Montessori. Obecnie pracuje z rodzicami i nauczycielami podczas warsztatów, procesów rozwojowych online i konsultacji indywidualnych. Absolwentka licznych szkoleń z zakresu Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy.

Panią Kasię możecie śledzić już teraz na Facebook’u:
Przystanek Relacja Katarzyna Kalinowska

 
Kolejne spotkania w każdą ostatnią sobotę miesiąca!

malyssak-na-swiecie-plakat-ogolny2

malyssak-na-swiecie-plakat-ogolny2
Obraz 1 z 1

Metadane

Aparat / Typ
Przesłona
Długość ogniskowej
Prędkość migawki
Data / Czas

——————————————-
To już było – poniżej znajdują się linki do relacji z minionych spotkań
——————————————–

Spotkanie w dn. 31.08.2019 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW) przy ul. Gdańskiej 5 w Bydgoszczy, było to XI spotkanie, którego tematem było “Cała rodzina karmi piersią”, gościem była pani Halina Gorzelak – psycholog i doradczyni laktacyjna ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. Jana Biziela w Bydgoszczy
 
A tu znajdziesz relację -> klik
 

Spotkanie w dn. 24.08.2019 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW) przy ul. Gdańskiej 5 w Bydgoszczy, było to spokanie EXTRA (wyjątkowo w inną niż ostatnia sobotę miesiąca), temat spotkania “Dobre relacje z jedzeniem”, prowadząca Zuzanna Antecka psycholog i detetyk ze szpinakrobibleee.pl
 
A tu znajdziesz relację -> klik
 

Spotkanie w dn. 27.07.2019 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW) przy ul. Gdańskiej 5 w Bydgoszczy, temat spotkania “O karmieniu piersią z Iwona i Kasią”, spotkanie prowadziły Promotor Karmienia Piersią – Katarzyną Kołodziejczyk oraz diagnostą laboratoryjnym z doświadczeniem w pracy również w Banku Mleka Kobiecego w Toruniu i Honorową Dawczynią Mleka Kobiecego – Iwoną Adamczyk
 
A tu znajdziesz relację -> klik
 

Spotkanie w dn. 29.06.2019 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW) przy ul. Gdańskiej 5 w Bydgoszczy, temat spotkania “Małyssak – Małychuścioch”, spotkanie prowadziły Anna Świderek-Tybelska Certyfikowana Doradczyni Laktacyjna oraz Justyna Chmiel Certyfikowana Doradca Noszenia
 
A tu znajdziesz relację -> klik
 

Spotkanie w dn. 25.05.2019 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW) przy ul. Gdańskiej 5 w Bydgoszczy, temat spotkania “Poznajmy się”, spotkanie prowadziła Promotor Karmienia Piersią Katarzyna Kołodziejczyk
 
A tu znajdziesz relację-> klik
 

Spotkanie w dn. 27.04.2019 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW) przy ul. Gdańskiej 5 w Bydgoszczy, gośćmi spotkania były Certyfikowana Doradczyni Laktacyjna Sylwia Landowskia oraz Radna Miasta Bydgoszczy Grażyna Szabelska, temat spotkania “Porozmawiajmy o długim karmieniu piersią”
A tu znajdziesz fotorelację -> klik

Spotkanie w dn. 30.03.2019 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW) przy ul. Gdańskiej 5 w Bydgoszczy, gościem spotkania były położna i konsultantka IBCLC Małgorzata Piliszczuk oraz lekarz rodzinny i CDL Anna Wiącek-Kucharska, temat spotkania “Mama karmiąca piersią i chorująca”
A tu znajdziesz fotorelację -> klik

Spotkanie w dn. 23.02.2019 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW) przy ul. Gdańskiej 5 w Bydgoszczy, gościem spotkania była Natalia Kondziela założycielka Grupy Wsparcia Karmienia Piersią oraz Mlekiem Kobiecym oraz mamy z grupy, temat spotkania “Kobiety kobietom – niemedyczne wsparcie w karmieniu piersią”
A tu znajdziesz fotorelację -> klik

Spotkanie w dn. 26.01.2019 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW) przy ul. Gdańskiej 5 w Bydgoszczy, gościem spotkania była lekarz Aleksandra Lewandowska, która jest w trakcie kursu na Certyfikowanego Doradcę Laktacyjnego
A tu znajdziesz fotorelację -> klik

Spotkanie w dn. 15.12.2018 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW) przy ul. Gdańskiej 5 w Bydgoszczy, gościem spotkania Dominika Czarnecka-Pijarowska – pedagożka z Ku bliskości – wsparcie wychowawcze i pedagogiczne w nurcie Rodzicielstwa Bliskości. Dominika prowadzi na co dzień warsztaty dla rodziców i opiekunów oraz kadry placówek edukacyjnych, a także konsultacje indywidualne. A tu znajdziesz fotorelację -> klik

Spotkanie w dn. 27.10.2018 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (BCOPW) przy ul. Gdańskiej 5 w Bydgoszczy, gościem spotkania była położna Małgorzata Piliszczuk – Certyfikowana Doradczyni Lakatcyjna i Międzynarodowa Konsultantka Laktacyjna IBCLC A tu znajdziesz fotorelację -> klik

Wleć na małossakowy Instagram!